České dráhy pošlou na Děčínsko pět nových RegioSharků

Na trati z Děčína do Dolní Poustevny České dráhy ode dneška nasadily novou motorovou soupravu RegioShark. Celkem jich na Děčínsku bude jezdit pět. Informoval o tom mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. 

"Celkem pět moderních nízkopodlažních vozidel od polského výrobce Pesa bude na Děčínsku k dispozici k platnosti nového jízdního řádu, tedy od 15. prosince. Budou zajišťovat dopravu ve Šluknovském výběžku," uvedl. 
    
První RegioShark dnes zajišťoval dopravu mezi děčínským východním nádražím, Rumburkem a Dolní Poustevnou. Po ukončení výluky, která běží kvůli opravě děčínského železničního mostu přes Labe, spoje pojedou z hlavního nádraží. 
    
"Původně jsme počítali s tím, že všechny naše RegioSharky budou jezdit jen z Děčína přes Rumburk do Dolní Poustevny, ale protože v červnu dojde po 60 letech k obnovení provozu z Dolní Poustevny do saského Sebnitz a německý partner DB Regio nasadí na některé spoje Desira, můžeme část RegioSharků využít jinde," vysvětlil ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Ústí nad Labem Daniel Jareš. RegioSharky spolu s jednotkami Siemens Desiro zajistí dopravní obslužnost prakticky celého Šluknovského výběžku. "Kromě spojů Děčín - Dolní Poustevna nasadíme RegioSharky i na spoje Děčín - Liberec," připojil. 
    
V Ústeckém kraji už jedna jednotka RegioShark jezdí. Zajišťuje spojení mezi Mostem, Chomutovem, Kláštercem nad Ohří a Karlovými Vary, jeden spoj v nočních hodinách zajíždí i do Ústí nad Labem. 
    
Maximální rychlost vlaku RegioShark je 120 km/h, dlouhý je 44 metrů. "Počet míst k sezení je 120, z toho je 15 sedaček sklopných a 9 míst je v 1. třídě, celková kapacita vlaku je 240 osob," informoval Šťáhlavský. Vlak je vybaven uzavřeným systémem WC v bezbariérové úpravě, prostorem pro jízdní kola, klimatizací, audiovizuálním informačním systémem. V oddíle 1. třídy mají cestující k dispozici také el. zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky a ve vlacích bude zavedeno i WiFi připojení k internetu. Výkon vlaku je téměř 800 kW. 
 
zdroj: ČTK