Děčín přijal novou vyhlášku týkající se hazardu

Děčínské zastupitelstvo minulý týden přijalo novou vyhlášku o hazardu. Ta stanovuje počet kasin ve městě, hracích automatů v jedné provozovně a jejich dobu provozu. ČTK o tom informovala mluvčí města Markéta Lakomá. 

"Zavedení nové vyhlášky umožní řádnou kontrolu provozování herních zařízení městskou policií. Navíc bude mít město větší přehled o hazardních hrách, protože povolení k provozování výherních hracích přístrojů vydává magistrát,“ řekl primátor František Pelant (ČSSD). 

Nově přijatá vyhláška stanovuje tři místa ve městě, kde mohou být kasina a provozovny s výherními automaty. Dále určuje, že v jedné provozovně mohou být nejvýše čtyři přístroje a jejich provozní dobu od 12:00 do 22:00. 
    
Města přistoupila k přísnější regulaci hazardu poté, co jim Ústavní soud dal pravomoc na svém území regulovat i počet videoloterijních terminálů, které dosud povolovalo jen ministerstvo financí. Novou vyhlášku připravuje i Chomutov, městská rada navrhuje úplný zákaz se dvěma výjimkami v bývalých krytech civilní obrany. 
    
Ještě na začátku loňského roku bylo v Ústeckém kraji 5441 videoloterijních terminálů, jejich počet se však postupně snížil o třetinu, takže letos v lednu jich bylo 3761. I tak je to čtvrtý nejvyšší počet po Moravskoslezském kraji (6716), Jihomoravském kraji (6268) a Praze (5741). Celkem bylo v Česku na začátku letošního roku 45.306 videoloterijních terminálů. 
 
zdroj: ČTK