Děčínská městská policie chystá kontroly majitelů psů

Děčínská městská policie chystá sérii kontrol majitelů psů. Ve městě se v posledních týdnech množí stížnosti na majitele, kteří po svých psech neuklízejí. ČTK o tom informoval ředitel strážníků Marcel Horák. 

Strážníci podle Horáka kontrolují, zda majitelé uklízejí exkrementy, při běžné pochůzkové činnosti. Větší kontrolní akce se ale v minulých letech osvědčily. "Máme ale nasbíráno několik podnětů a opět se jeví jako potřebné tyto akce zopakovat a připomenout některým méně zodpovědným pejskařům, že neuklízení po jejich psech se jim může mírně prodražit," řekl Horák. Strážníci mohou za neuklizení exkrementů udělit pokutu až tisíc korun. 
    
Série kontrol je naplánována na následující půlrok. Strážníci se nezaměří jen na sídliště, kde si lidé stěžují nejčastěji, ale i okrajové části města. "Bohužel není možné tento nešvar vyřešit během několika dnů, jak se bohužel mnozí občané domnívají. A nejde zdaleka pouze o počet strážníků v ulicích, ale zejména o přístup samotných pejskařů i o přístup jejich okolí. Nelze předpokládat, že strážník bude kontrolovat na každém kroku každého pejskaře," vysvětlil Horák.
    
Strážníci se při kontrolách zaměří i na to, jestli mají zvířata povinný čip. "Pokud si někdo tuto povinnost dosud nesplnil, musí počítat s postihem ve správním řízení, kam budeme tyto poznatky oznamovat. Stejně tak budou strážníci prověřovat, zda mají majitelé za psa uhrazen příslušný poplatek," doplnil Horák. 
    
Podle aktuálních údajů děčínského magistrátu je ve městě přihlášeno 4649 psů.
 
zdroj: ČTK