Děčínská zoo zahájí v sobotu 67. návštěvnickou sezónu

Děčínská zoologická zahrada se chystá oficiálně zahájit svou 67. návštěvnickou sezónu. Stane se tak na akci s názvem Startujeme!, která proběhne již tuto sobotu 16. dubna od 14 hodin.   

Příchozí čeká odpoledne plné zábavy, při kterém se nebude nikdo nudit. „Na letošní sezónu chystáme spoustu novinek a právě na téhle akci je návštěvníkům představíme. Nebudou ale chybět ani soutěže, křtiny mláďat nebo pohádka pro děti. Bonusem pak bude možnost získat dětskou vstupenku zdarma, pokud někdo donese vysloužilý elektrospotřebič,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková. Spotřebiče (max. do velikosti kávovaru) jako například nefunkční fén, žehlička, mixér, mobil, kulma, rádio, a další, bude možné směnit za dětskou vstupenku do zoo ZDARMA nebo slevu ve stejné výši pro dospělého už od 8 hodin ve stánku společnosti ELEKTROWIN. Všechny děti se navíc mohou těšit na sladkost od firmy Chocoland.cz , kterou dostanou na uvítanou na pokladně zoo.

Novinkou letošního roku bude například zbrusu nová naučná stezka Cesta za medvědy grizzly nebo výstavba expozice pro vydry říční. „Příchozí seznámíme i s plány oprav pavilonu opic, kde bychom se v nejbližší době chtěli zbavit ošklivých starých mříží a horní část expozice opic zasíťovat tak, jak to bývá v moderních zoologických zahradách. Na akci budou mít příchozí možnost otestovat nové občerstvení v zoo, které nabízí produkty připravené s ohledem na životní prostředí a lidské zdraví, tedy bez palmového tuku, zbytečných dochucovadel a umělých barviv. O vylepšení jsme se snažili také na terase u makaků chocholatých. Tam jsme nově nainstalovali nejen naučnou ceduli, ale také profily jednotlivých členů opičí tlupy. V rámci blížícího se Dne Země uvedeme do provozu také nové třídící hnízdo na papírový, plastový a směsný odpad,“ vyjmenovala mluvčí zoo. Program odpoledne doplní sousta soutěží pro děti, Čarodějnická pohádka v podání Divadelního spolku Karel Čapek Děčín, ukázky dřevosochání, při nichž by měla vzniknout socha mravenečníka velkého, křtiny zvířat, komentovaná krmení nebo výtvarná dílnička.

Program:

- představení nových aktivit a nových zvířat
- akce spojená s oslavou Dne Země a kampaní EAZA
- hraje skupina: U-Style
- hosté odpoledne: Marie Blažková - primátorka Města Děčína, Hana Cermonová - náměstkyně primátorky, Valdemar Grešík - radní Města Děčína, Jakub Houška - kapitán BK Děčín 
- slavnostní otevření nové Medvědí stezky
- křtiny zvířat (klokani rudokrcí, tamaríni žlutorucí), představení novinek
- čarodějnická pohádka - DS Karel Čapek
- ukázka dřevosochání
- soutěže s Armánkem - ceny: Armex Energy, a.s., Bubble tea Děčín a Mezi domy
- prezentace Sociálně terapeutických dílen Dílna u Markétky - výroba papírových kytiček, ukázka tkaní a prodejní stánek s výrobky klientů Intergované centra pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna
- elektrowin: Přineste vysloužilý elektrospotřebič a získáte dětskou vstupenku do zoo zdarma
- EXTRA BONUS PRO DĚTI: pro každé dítě sladkost od firmy Chocoland.cz

http://www.zoodecin.cz/