Právě se nacházíte:

Den dětí v Zoo Děčín

Prima sobotní odpoledne si užili všichni, kdo v sobotu 28. května vyrazili do děčínské zoo. Malé i velké tam totiž čekala oslava svátku všech dětí. Oslavit tento oblíbený mezinárodní svátek přijel s téměř osmi stovkami návštěvníků i známý český komik Václav Upír Krejčí.

Návštěvníci ho mohli vidět nejen v roli baviče. Vyzkoušel si také podat krmení nově dovezeným prasatům visajanským, které chová děčínská zoo jako jediná v republice a jejichž expozice se právě v sobotu za účasti regionálních politiků slavnostně otvírala. Děti si během odpoledne užily spoustu soutěží, které pro ně připravilo Rodinné centrum Medvídek a Sbor dobrovolných hasičů Benešov nad Ploučnicí, mohly si vyzkoušet vyrobit květinovou misku se sdružením Sedmikráska z děčínské Libverdy, vystřelit si na branku s děčínskými florbalisty, díky šikovným rukou malířů ze ZUŠ Děčín a facepantingu se proměnit ve zvířátko, vydat se na stanovištní soutěž, která představovala aktuální nadílku mláďat v zoo, či, shlédnout komentované krmení medvědů grizzly či se svézt na koni. Odpolednem provázela kapela U-Style.

Zoo Děčín na děti nezapomene ani ve středu 1. června, připravila pro ně tombola zcela zdarma, každý malý návštěvník se může těšit na malý dáreček.

www.decin.cz