Do zoo přišlo v roce 2016 nejvíc návštěvníků v historii

Děčínská zoologická zahrada má za sebou návštěvnicky veleúspěšný rok! Dosáhla historicky nejvyšší návštěvnosti od svého založení! 

Za zvířaty si v roce 2016 našlo cestu přesně 114.391 lidí. Rok s šestnáctkou na konci přinesl ve srovnání s rokem předchozím o 11.384 návštěvníků více a překonal tak dosavadní rekord z roku 2014, kdy do zoo zavítalo 109.758 příchozích. Nejsilnějšími měsíci byly tradičně ty prázdninové – červenec a srpen, které přilákaly téměř padesát tisíc příchozích. Velmi silným měsícem byl v porovnání s rokem předchozím také březen, květen a červen. Nejslabším byl naopak leden. Nejúspěšnější akcí loňského roku byla Strašidelná zoo s 1.023 návštěvníky.

„Celkově nelze rok 2016 zhodnotit jinak než jako velmi úspěšný. Vysokou návštěvnost si vysvětlujeme nejen příznivým počasím, které obvykle bývá tím nejdůležitějším faktorem pro návštěvu zoologické zahrady, ale také celkovou nabídkou zoo. Podařilo se uspořádat spoustu zajímavých akcí, dovézt nová zvířata – především pak nejrůznější druhy ryb a bezobratlých do Expozice Rajské ostrovy, odchovat několik desítek mláďat, z nichž si nejvíce ceníme odchovu kozorožce kavkazského, kočky rybářské, makaka chocholatého nebo puštíka bradatého, u kterého jsme v naší zoo odchovali vůbec poprvé. Průběžně jsme se snažili o obnovu expozic, zahájili jsme chov vyder říčních, a také jsme vylepšovali zázemí pro návštěvníky. Velkým přínosem byla především změna nájemce občerstvení, který dokázal naplnit naši vizi a který nabízí návštěvníkům jídlo z kvalitních surovin s podporou lokálních prodejců,“ zhodnotila mluvčí zoo Alena Houšková. Velmi dobře se zoo zhostila i úkolu v podobě provozování tvz. Nebíčka – vyhlídky na Pastýřské stěně. Během roku 2016 byla zahájena rekonstrukce objektu, zprovozněna vyhlídková věžička i obnovena možnost občerstvení.

Mnoho poutavého chystá zoo i do roku 2017. Kalendář akcí slibuje více než čtyři desítky zajímavých akcí, mezi nimiž nechybí tradiční, ale i zcela nové aktivity. Novinkou bude například Pastýřská 50 – sportovní odpoledne v retro stylu na běžkách. „Už během jara představíme návštěvníkům projekt, na kterém jsme pracovali v průběhu roku 2016. Jde o tzv. Školu v přírodě, která mohla vzniknout díky dotaci Ministerstva životního prostředí České republiky. Novinky chystáme i u zvířat. Zoo počítá s chovem nového druhu primáta, tomu však bude předcházet rekonstrukce venkovní expozice pavilonu opic, kdy staré nevzhledné mříže nahradí zasíťované „šapito“, ve stylu moderních zoologických zahrad. Investorem této rekonstrukce bude Magistrát města Děčína a plánovaný rozpočet je 1,4 milionu korun,“ prozradila mluvčí. Nadále se také pracuje na projektu Staré farmy - expozice s domácími zvířaty a hospodářským stavením, kde budou nejen stáje, ale i dobové pokojíky, a která bude sloužit nejen zvířatům, ale také environmentálnímu vzdělávání. Zde je kompletně hotová projektová dokumentace a připraveno vše ke stavebnímu povolení. Letošní rok se ponese v duchu zajišťování financí na realizaci.   

Dobrou zprávou na závěr je, že v roce 2017 nebude zoo zdražovat vstupné ani jiné služby. 

http://www.zoodecin.cz/