Farmářské trhy prozatím skončily

V těchto dnech město jedná s novým zájemcem o pořádání farmářských trhů. Zeleninu a ovoce od pěstitelů z okolí můžete získat také pomocí takzvaných bedýnek.

Farmářské trhy na Masarykově náměstí proběhly v polovině července naposledy. Trhy, které měla na starost společnost Slatr Ivany Kloučkové Nováčkové, s jejich pořádáním končí. Město vypovědělo společnosti smlouvu, jelikož trhy neplnily svou funkci, prodejců bylo málo a některé zboží, které prodejci nabízeli, nebylo v souladu s pravidly prodeje na takto specifických trzích.

„Rádi bychom, aby farmářské trhy na Masarykově náměstí pokračovaly. Jednáme proto nyní s novým zájemcem o pořádání těchto trhů. V nové smlouvě chceme prodloužit prodejní dobu, aby si mohli nakoupit také pracující. Rozšíření a zkvalitnění sortimentu zboží a produktů a upřednostnění výrobců a farmářů z regionu je důležitým kritériem pro uzavření smlouvy,“ řekl František Pelant, primátor města.

Populární nejsou jen farmářské trhy, ale i takzvané bedýnky. Bedýnky se zeleninou dodávají pěstitelé přímo do domu. V Děčíně pravidelné dodávání zeleninových bedýnek funguje už druhý rok. Jednou za 14 dní v pátek přijede na Mírové náměstí firma, která nabízí různě velké zeleninové bedýnky, sezóní ovoce, med, domácí vajíčka a další přírodní produkty. Na výběr máte z nabídky rozšířené o množství brambor, ovoce, zeleninu v bio kvalitě, samostatně lze zakoupit i raný česnek. „Pro nás osobně je velmi důležitá podpora zemědělce v našem okolí a tím konzumace zeleniny a ovoce, které vyrostlo u nás a navíc v období, kdy daná zelenina nebo ovoce v našem okolí roste a dozrává. Žádné zboží z celého světa, dovážené auty a letadly. I tím šetříme životní prostředí a navíc podpoříme člověka, který se stará o půdu v našem kraji,“ řekl Petr Kacálek z Ekokrámku. Jednou za 14 dní dostanete bedýnku s tím, co právě vyrostlo u zelinářů v okolí a možná vám to usnadní i rozhodování, co uvařit na víkend.

Více informací získáte na www.ekokramek.cz .