GRILUJTE JAKO ŠÉFKUCHAŘ S FRANCOUZSKÝM RYTÍŘSKÝM ŘÁDEM ZA GASTRONOMII

Chcete si připravit steak tak, jak to umí Dalibor Navrátil, hrdý šéfkuchař a nositel mimořádného francouzského rytířského Chaine des Rotisseurs, jenž obdržel od francouzské vlády za přínos pro gastronomii? Jde to snadno, tedy pokud používáte stejné vybavení jako on. V tomto případě se jedná o chytrý kontaktní gril Sage BGR840 Smart.  

Tato prémiová značka uvedla na trh elektrický kontaktní gril, který lze použít i jako otevřený BBQ gril, přičemž využijeme obě grilovací plochy. Spodní grilovací deska je plochá a horní žebrovaná, ale lze je i vzájemně vyměnit, přičemž výška horní desky je nastavitelná. Je také možné u té spodní nastavit sklon a nechat odkapat přebytečný tuk, tím šťáva i tuk směřují do vyjímatelné misky.

Přístroj je vybaven teplotní sondou, s níž vždy připravíme maso přesně podle své představy. V menu teplotní sondy je totiž možné nastavit pět druhů masa od hovězího přes kuřecí až po rybí a zároveň stupeň propečení od raw až po well done. Sonda rozezná, kdy je váš požadavek naplněn; navíc disponuje funkcí „rest meat“. Nechat maso takzvaně odpočinout mnoho lidí zapomíná, ale je to důležité proto, aby mohla šťáva celou porci masa prostoupit a nevytekla při prvním nakrojení.

Nepřilnavý povrch s úpravou grilovacích ploch Quantanium, který na rozdíl od těch teflonových neobsahuje karcinogenní perfluorooktanovou kyselinu, a minimalizuje nutnost užití oleje.

Na grilu Sage BGR840 Smart můžeme při rozložení snadno připravit například zeleninu, palačinky, bramboráky či sázená vejce. Podsvícený LCD displej zobrazuje nastavenou teplotu v rozsahu 160 – 230 °C a o její dodržení se stará senzor Element IQ, jenž detekuje pokles teploty a teplo v dané oblasti vyrovnává.

Klíčové vlastnosti 

Vyjímatelné desky (plochá a žebrovaná) s možností vzájemného prohození
Grilovací desky s povrchovou úpravou Quantanium PFOA free
Nastavitelný sklon spodní desky
Nastavitelná výška horní desky
Vyjímatelná odkapávací miska na tuk a šťávu
Funkce REST MEAT
Variabilní nastavení teploty 160-230 °C
Funkce vyrovnání teploty při jejím náhlém poklesu

Specifikace

Tělo ze slitiny ušlechtilých kovů a nerezové oceli
Rozměry grilovací desky 34 x 26 cm
Hmotnost 8,9 kg
Příkon grilu 2400 W

Doporučená cena 9 990 Kč