Hanuš tentokrát zlobivé děti příliš netrestal

Historicky první „Noc na zámku aneb přespávanda“ sklidila u dětí úspěch. Více než dvě desítky dětí strávily na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí noc plnou zábavy a her. „Zámeckou přespávandu“ zahájilo grilování buřtíků a výroba lampionů. 

„Sice se mi trošku stýká, ale jinak je to tu moc hezké. Jen se trochu bojím, že mi Hanuš roztrhá tričko, i když zlobím jen malinko,“ mudrovala malá Terezka z Povrlů. I ostatní děti se o svá trička strachovaly. „Zámecké strašidlo Hanuš totiž zlobivé děti potrestá tím, že jim roztrhá tričko,“ vysvětlil kastelán benešovského zámku Zdeněk Henig.   Nakonec vše dopadlo dobře, děti zvládly lampionový průvod v okolí zámku i noční prohlídku bez světel a ráno panovala mezi nocležníky neskutečná radost, téměř všechna trička totiž zůstala celá, jen dvě byla lehce roztržená. 
 
Do Benešova nad Ploučnicí dorazily na historicky první „Zámeckou přespávandu“ děti ze širokého okolí. Dokonce dorazily i děti až ze Zlína, České Lípy, Litoměřic či Povrlů. Další „Noc na zámku aneb zámecká přespávanda“ se uskuteční ještě z 8. na 9. srpna a z 29. na 30. srpna. 
 
Sponzorem této akce byly je Severočeská vodárenská společnost a.s., Pekařství Limma a Řeznictví a uzenářství Stanislav Pátra.