Hradozámecká noc se nesla ve znamení jídla i soubojů

Hradozámecká noc 2013 se na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí nesla v duchu her a hodování. Nádvoří Horního zámku patřilo poslední srpnový den cestě za poznáním a dětem. Členové skupiny historického šermu a řemesel Avalon Štětí seznámili příchozí s prací tkadleny, přadleny, písaře, kožedělníka a lidé si také mohli pochutnat na dobrotách, které pro ně nachystal dobový kuchtík. „Ochutnal jsem pelmeně s povidly a vepřové maso. Jídlo bylo naprosto luxusní, jen kuchař mi nechtěl prozradit recept,“ řekl jeden z návštěvníků. Nechyběla už ani tradiční kovářská dílna. Pro děti byla nachystána řada soutěží, které pro ně připravilo benešovské Rodinné centrum Medvídek. 

Večerní hodiny patřily už tradičně nočním prohlídkám Dolního zámku. Hradozámeckou tak oživily nejen dobové postavy a šermířské souboje, ale i dobová hudba v podání severočeského souboru SOLIDEO.
 
Na zámek v Benešově nad Ploučnicí zavítalo během celého dne více než pět stovek návštěvníků. 
 
S koncem prázdnin však zábava na benešovském zámku neutichne, už v 20. října se lidé mohou těšit na další Zámecké trhy aneb nakupujte s tradicí a definitivní tečku letošní turistické sezóně dá 1. listopadu akce s názvem Na zámku straší.
 
Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz