Jiří Mrkvička: Značka Changhong je správná volba

Nejprodávanější úhlopříčkou na českém trhu se v loňském roce poprvé stala TV se 102 centimetry. Oproti předchozím letům je to posun z kategorie úhlopříček 82 centimetrů, která právě do té doby patřila z hlediska počtu prodaných kusů k nejvyhledávanějším. Tato skutečnost má souvislost především s průměrnou rozlohou bytů v České republice, která se pohybuje kolem 70 metrů čtverečních, a tím i s rozměrem obývacích pokojů.  

Loňský rok však již ukázal, že i český zákazník se pomalu, ale jistě posouvá k vyšším úhlopříčkám a proto také značka Changhong reaguje na tento trend. „Samozřejmě si pořád zachováváme kvalitní nabídku v poměru cena a výkon právě u uhlopříčky 82 centimetrů, kde náš model LED32D2080H, vybaven HD READY rozlišením a DVB-T/C tunery, umožňujícími příjem kvalitního TV vysílání, se prodává za maloobchodní cenu 5 490 korun a v akčních nabídkách ho můžete koupit i za 4 790 korun, a to primárně na mall.cz. Nicméně právě s ohledem na rostoucí poptávku po větších úhlopříčkách jsme připravili modely jako LED40D1090H, který je ve FHD rozlišení a také vybaven DVB-T/C tunery, USB vstupem a samozřejmostí je konektivita HDMI, kdy tento konkrétní model prodáváme za maloobchodní cenu 6 490 korun, a to exkluzivně právě u našeho největšího obchodního partnera mall.cz,“ upřesnil obchodní a marketingový ředitel Changhong pro střední a východní Evropu Jiří Mrkvička. Jde podle něj o základní model, který má splnit především zásadní požadavek, a to je kvalitní obraz za rozumnou cenu právě v již nejoblíbenější a nejprodávanější úhlopříčce 102 centimetrů.

Firma dále nabízí modelovou řadu 3000, kterou vnímá jako vlajkovou loď značky Changhong, a to konkrétně model LED40D3000ISX, který je rovněž vybaven FHD, kromě DVB-T a C tuneru má navíc k dispozici i S2 tuner, neboli HD satelitní tuner. „Hlavně se jedná o SMART TV využívající náš operační systém i-smart, umožňující ovládání TV přes jakékoliv SMART zařízení v podobě smartphonu, tabletu využívajícím iOS Android. A to přes zabudovanou WiFi, kdy se zařízení s TV automaticky spáruje pokaždé, když se nachází právě na stejném Wifi signálu. O operačním systému i-SMART jsme se již zmiňovali v předchozích vydáních,“ doplnil Jiří Mrkvička.

Model LED40D3000ISX se dá podle jeho slov na mall.cz pořídit již za 7 990 korun. To znamená, že v úhlopříčce 102 centimetrů značka Changhong dominuje nejen vybaveností u obou modelů, ale také cenou. Zákazník má však možnost sáhnout i po větších úhlopříčkách, a sice 127 centimetrů, konkrétně LED50D3000ISX za bezkonkurenčních 10 990 korun a dále model s úhlopříčkou 140 centimetrů LED55D3000ISX za 12 990 korun. „V poslední době zaznamenáváme velice dobré prodeje naši největší úhlopříčky 165 centimetrů, konkrétně modelu LED65D2500DS, který je v základním provedení, tzn. FHD, DVB-T/C, USB vstup a konektivita HDMI, a u našeho partnera mall.cz ji lze pořídit za cenu 19 990 korun. Dalo by se říci, že čím dál více zákazníků vnímá značku Changhong jako alternativu k současnému mainstreamu v podobě korejských značek, a hlavně jako kvalitní produkt, splňující veškeré současné požadavky, za který nemusí platit zbytečně více peněz,“ dodává obchodní a marketingový ředitel značky Changhong pro střední a východní Evropu Jiří Mrkvička. 

Společnost své modely úspěšně nabízí i v souvislosti s hokejovým mistrovstvím světa v Rusku, nadcházejícím evropským fotbalovým šampionátem ve Francii a Olympijskými hrami v Brazílii.

Changhong navíc chystá společně s novinami Metropol soutěž právě k olympiádě v Riu, kde čtenář bude mít možnost vyhrát prémiovou TV značku Changhong CHiQ UHD49D6000ISX2….

Zdroj: Metropol