Již o 13 milionů se prodražila stavba děčínské knihovny

Stavba nové děčínské knihovny Atlantik se prodražila už o více než 12,7 milionu korun. Původní vysoutěžená cena na stavební práce byla 116 milionů korun. Město ale vloni muselo v systému veřejných zakázek zveřejnit další dvě zakázky na stavební práce za 3,5 a 6,8 milionu korun.

V březnu navíc vypsalo další zakázku na stavební práce za 2,4 milionu korun. Barbora Stožická z děčínského magistrátu ČTK řekla, že jde o povinně zveřejněné vícepráce k už vysoutěžené zakázce.

Stavební práce i nově zadané vícepráce na knihovně provádí sdružení firem vzniklé přímo pro revitalizaci Atlantiku Sdružení Atlantik Viamont DSP a ZEMPRA DC. Knihovna má být dokončená letos v červnu, celkem do ní město chtělo původně investovat 168 milionů korun. Velkou část peněz získalo město z dotace, část bude muset doplatit. Bude tam i městské informační centrum, občerstvení, veřejné toalety a prostory, ve kterých se budou moci pořádat kulturní nebo vzdělávací akce.

Ještě před svým otevřením budova rozdělila obyvatele Děčína. Vedení magistrátu navrhlo loni v prosinci budovu pojmenovat po zesnulém bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Část místních se ale postavila proti, takže město od nového názvu nakonec upustilo. Problém by podle mluvčí města Markéty Lakomé mohla působit i kolize názvu se vznikající Knihovnou Václava Havla v Praze.

zdroj: ČTK