Kávovar je nejlepší přítel člověka

Káva je nápoj, bez kterého si mnozí neumí představit svůj den. Pro její snadnou přípravu, ale přitom se skvělým výsledkem, nabízí značka Sencor dvě absolutní novinky – pákový kávovar SES 6010SS, SES 6050SS a vlastní výběrovou kávu z pražírny BONOMI.

Dny se krátí, noci prodlužují a ranní vstávání nezřídka doprovází neodolatelná chuť na čerstvé, horké, voňavé espresso. Pokud patříte mezi milovníky plné kávové chuti hned po ránu, máme pro vás dobrou zprávu. Nemusíte vážit cestu až do kavárny, stačí dojít do kuchyně. Nové pákové kávovary Sencor připraví kávu jako od baristy v pohodlí vašeho domova. Skvělou kávu tak můžete popíjet za chvilku po probuzení.

Jednoduše elegantní domácí barista

Pákový kávovar na espresso Sencor SES 6010SS se stane vaším nejlepším přítelem – minimálně po ránu. Přístroj obsahuje integrovaný mlýnek na kávu s kovovými mlecími kameny, přičemž volit můžete z 15 nastavení hrubosti mletí. Tím se zajistí nejoptimálnější extrakce aroma, jež provoní celou místnost. Automatický senzor mletí nadávkuje do profesionální 58mm páky přesně tolik kávy, kolik jí zrovna potřebujete. S ukazatelem tlaku pak dosáhnete dokonalé chuti a vzhledu vaší kávy.

Pomocí automatických programů si navolíte jedno či dvě espressa, případně kávovar poskytne pouze horkou vodu. Přístroj je lehce ovladatelný, takže espresso vykouzlíte i v polospánku. S otočnou parní tryskou a nerezovou konvičkou na mléko, jež je součástí balení, snadno připravíte pěnu do cappuccina a dalších mléčných nápojů s kávou. Díky extra výšce se pod trysku kávovaru pohodlně vejdou i větší hrnky.

Pákový kávovar na espresso Sencor SES 6010SS, doporučená cena 9999 Kč

O třídu výše

Vším výše uvedeným oplývá i druhý z kávovarů, Sencor SES 6050SS. Má integrovaný kónický mlýnek s kovovými mlecími kameny pro přesné mletí, tlakové italské čerpadlo (15 barů) a ukazatel, který monitoruje tlak při extrakci kávy pro její dokonalou chuť a vzhled. Také s tímto přístrojem připravíte espresso nebo kávu s napěněným mlékem z trysky. Čím se tento kávovar od předchozího odlišuje, je rozdílný design profesionální 58mm páky a portafiltru, které jsou z nerezové oceli. Automatický senzor mletí opět nadávkuje kávu do páky přesně dle vaší potřeby.

Zásadním vylepšením je bílý LCD displej se třemi automatickými programy a pokročilými nastaveními, který představuje výrazné usnadnění přípravy. S jeho pomocí lze nastavit čas mletí pro jeden nebo dva šálky, velikost šálků v mililitrech a další detaily, s nimiž bude vaše káva ještě lepší.

Pákový kávovar na espresso Sencor SES 6050SS, doporučená cena 12999 Kč

Espresso Superpremio 

Když už si pořídíte kvalitní kávovar, měli byste v něm připravovat také kvalitní kávu. Značka Sencor se proto rozhodla své přístroje spárovat s vlastní výběrovou směsí kávy na espresso, kterou pro ni připravila pražírna BONOMI. Jedná se o prémiovou kávovou směs typu Arabica z certifikovaných oblastí Rainforest Alliance (Kolumbie, Guatemala) doplněnou o indickou Robustu. Káva je upražená na stupeň medium roast a nabízí v chuti tóny vanilky, piniových oříšků a sušeného ovoce.