Lodnik.cz – kapitánské kurzy, cvičné plavby, pronájmy lodí...

"Všem, kterým učaroval lodní svět a chtějí se v budoucnu samostatně chopit kormidla mohu pomoci k získání průkazu a také je “zásobit” mými vlastními praktickými dlouholetými zkušenostmi."

Jmenuji se Jiří Kučera a jsem instruktorem, kapitánem, námořníkem a hlavně hrdým vlastníkem cvičné obytné lodi Skipper Mistress kotvící v Praze na Vltavě (zvané též “Skiperka”).
 
Nové “kapitány” provedu přípravou ke zkoušce Vedení malého plavidla jak teoreticky, tak prakticky přímo mé lodi Skipper Mistress.
 
Mimo jiné také organizuji skupinové plavby na historických plachetnicích v Holandsku, Německu, Dánsku a dalších destinacích.
 
Krom těchto činností Vám pomůžu při výběru lodi na vaši dovolenou v zemi plné kanálů - Holandsku, a také Německu. Připravím vás i prakticky a plavba tak pro vás nemusí být “noční můrou” i bez předchozích zkušeností.
 
Mé pole působnosti v “loďařině” je opravdu široké…. a pokud se někdo z vás rozhodne pořídit si vlastní loď, tak ani to pro mě není překážkou.
 
Jako děčínský rodák mám celoživotní vztah ke své milované řece Labi (a nejen k ní), kde se odjakživa provozovala osobní i nákladní lodní doprava. Přímo před očima mi tak vyrůstaly lodě. Zpovzdálí jsem mohl sledovat jejich zrod od prvopočátku až po spuštění na vodu a jejich první plavby. Jako dítě jsem si hrál za domem ve staré pískovně, kde stála stará rezavá zapomenutá loď. Tam jsem byl poprvé velkým kapitánem opravdové lodi :-).
 
I když jsem vystudoval obor (pedagogické vzdělání se hodí) na hony vzdálený tomu lodnímu, vždy jsem v hloubi duše cítil, že mě to táhne k lodím a chtěl jsem se jim naplno věnovat. Můj velký koníček se stal moji prací a baví mě na palubu přivádět další zájemce…