Lyžařská střediska v Ústeckém kraji navštívily tisíce lidí

Provozovatelé lyžařských areálů v Ústeckém kraji jsou s víkendovou návštěvností spokojeni. Na sjezdovkách přitom o víkendu chvílemi pršelo. I přes teplé počasí se daří udržet dostatek technického sněhu, řekl ČTK ředitel areálu v Zadní Telnici na Ústecku Jindřich Holinger. 

"Oba dva dny jsme měli kolem tisíce lidí. I když se občas objevily sněhové přeháňky, jsou sjezdovky v dobrém stavu," řekl ČTK Holinger s tím, že v areálu jsou v provozu všechny sjezdovky kromě Slalomáku. Leží na nich kolem 50 centimetrů sněhu. Běžkaři si ale v Telnici nezalyžují. "Pro běžkaře bohužel sníh není, trasy jsou skoro černé," doplnil Holinger. 
    
Kolem 1500 lidí navštívilo areál v Klínech na Mostecku. "Bylo sice většinou zataženo, ale na to, že je to takové jarní lyžování, byla návštěvnost slušná," vysvětlil Josef Dlouhý ze Sport areálu Klíny s tím, že na sjezdovkách je 30 až 50 centimetrů sněhu. Provozovatelé teď doufají v lepší počasí, aby mohli zasněžit snow park, který má příští týden hostit Český pohár ve snowboarningu. 
    
Přibližně třetinovou vytíženost měl o víkendu areál v Horním Podluží na Děčínsku. V provozu je tady jen hlavní sjezdovka s 20 centimetry sněhu. "Pro rodiny s dětmi je to ideální, ale lidé už asi na zimu rezignovali a chystají se na jaro. Podle předpovědi si ale myslíme, že provoz ještě minimálně týden udržíme," řekl ČTK dispečer areálu. 
    
Spory kolem pozemků dál komplikují provoz areálu Bouřňák na Teplicku. O víkendu byly podle webových stránek v provozu jen Údolíčko a Mikeska, které slouží především pro lyžařské školy. Nedostatek sněhu a teplé počasí ale ovlivní jejich další provoz. "Zítřkem (pondělkem) počínaje bude pro nedostatek sněhu vlek Mikeska mimo provoz. O dalším provozu Údolíčka se rozhodne zítra," informuje na svém webu Sport Centrum Bouřňák, které areál provozuje. 
    
Kvůli sporům o pozemky je do odvolání zrušen provoz na Slalomáku. Areál řeší spory s majiteli vrcholových pozemků, firmou Skimmer, ohledně výše a délky nájmu. Na pozemcích firmy Skimmer končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989. Lyžovat se na nich nedá, protože firma na ně navezla balíky slámy a betonové skruže. Areál se obrátil na Městský úřad v Duchcově, který rozhodl o odblokování sjezdovek. Právní zástupce Skimmeru se však proti tomuto rozhodnutí odvolal ke krajskému úřadu. Před dvěma týdny navíc dráhy dvou vleků začaly blokovat přistavené traktory. 
 
zdroj: ČTK