Medvědi grizzly si přes zimu užívají klidový režim

Pokud se v těchto dnech vydáte do zoo, uvidíte většinu zvířat stejně jako v létě. Vzhledem k mírnosti letošní zimy můžete vidět dokonce i exotická zvířata, která by jinak byla schovaná v teple svých ubikací.   

Překvapivě ale neuvidíte zvíře, kterému chladnější počasí vůbec nevadí. Řeč je o medvědech grizzly. „I když jste je v minulosti přes zimu venku vídat mohli, nyní s ohledem na jejich stáří jim v tomto období dopřáváme klidový režim. Ošetřovatelé jim dávají na výběr, zda ven chtějí nebo nechtějí. A jejich volba je jednoduchá. Ven se jim nechce. Stejně jako staří lidé, mají i oni problémy s klouby a sychravé počasí a mráz jim nedělá dobře,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková.

Jejich denní režim v současné době zahrnuje pouze přehnání do druhého boxu, aby mohl proběhnout úklid jejich ložnic, a krmení. Když spořádají všechny dobroty, které jim ošetřovatelé nachystají, věnují se pak už jen své nejoblíbenější zimní činnosti, tedy lenošení a pospávání. V tomto klidovém režimu je chtějí ošetřovatelé udržet do brzkého jara. Děkujeme návštěvníkům za pochopení.

http://www.zoodecin.cz/