Na benešovském zámku otevřeli nové infocentrum

Otevřením Infocentra města Benešov nad Ploučnicí zahájil v pátek odpoledne svou letošní návštěvnickou sezonu i tamní zámek. „Po infocentru volali návštěvníci Benešova nad Ploučnicí už v minulých letech. Letos jsme se dohodli na spolupráci s městem, které se stalo členem Destinačního fondu České Švýcarsko,“ uvedl kastelán Státního zámku Benešov nad Ploučnicí Zdeněk Henig.  Slavnostního otevření se zúčastnil i senátor Jaroslav Sykáček, který se pro letošní rok stal sponzorem dětských akcí na zámku. Přítomni byli rovněž zástupci města Benešov nad Ploučnicí starostka Dagmar Tesarčíková a zástupci Ústeckého kraje předseda Kulturní komise Rady Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Josef Macík.

Nově otevřené Infocentrum města Benešov nad Ploučnicí se nachází v recepci Horního zámku. „Návštěvníci u nás získají informace nejen o zámku a o městě, ale i o blízkém i vzdálenějším okolí,“ dodal kastelán.   Kromě cenných informací, propagačních materiálů mají turisté možnost si v recepci zámku zakoupit také turistické známky, nálepky či jiné suvenýry.
 
Správa zámku vyšla vstříc i těm nejmenším návštěvníkům. „Víme, že pro děti je čekání na prohlídku mnohdy dlouhé a nudné, z tohoto důvodu jsme v recepci vybudovali nově také dětský koutek. Děti si čekání na prohlídku mohou zkrátit malováním, či se mohou seznámit i s technikou malování erbů,“ ukončil kastelán. 
 
Zámek bude veřejnosti v poslední březnový víkend otevřen od 10:00 do 16:00. Následně bude přístupný po celý duben denně mimo pondělí a úterý.
 
Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz