Na Děčínsku auto narazilo do zdi hřbitova, dva lidé zemřeli

V Dobkovicích na Děčínsku v úterý večer auto po smyku narazilo do hřbitovní zdi. Hasiči z auta vyprostili tři zaklíněné lidi. Dva z nich zraněním podlehli. O nehodě informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. 

Auto jelo podle policejní mluvčí Pavly Kofrové od Děčína směrem na Ústí nad Labem. "Řidič vozidla Peugeot jedoucí po projetí mírné levotočivé zatáčky vyjel mimo komunikaci. Na travnatém pásu před místním hřbitovem narazil s vozidlem do vzrostlého stromu. Po nárazu se vozidlo přetočilo a zadní částí narazilo do hřbitovní zdi," popsala policejní mluvčí. 

Na místě zemřel spolujezdec na předním sedadle, těžká zranění utrpěl řidič a další spolujezdkyně. "Hasiči zraněné i zemřelého z havarovaného vozu vyprostili pomocí hydraulického nářadí a předali zdravotnické záchranné službě," uvedl mluvčí Marvan k nehodě, která se stala v úterý kolem 19:50. 
    
Krátce po půlnoci podle Kofrové těžkým zraněním v nemocnici v Ústí nad Labem podlehl i řidič osobního auta. Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření policie. 
    
Policisté v úterý v Ústeckém kraji podle krajské mluvčí Šárky Poláčkové řešili celkem 24 nehod. Při nich dva lidé zemřeli, jeden se zranil vážně a další tři lehce. Hlavní příčinou byla v devíti případech nepřiměřená rychlost, ve třech případech nedání přednosti v jízdě. 
 
zdroj: ČTK