Na stupni ohrožení zůstává Labe v Děčíně a Ústí nad Labem

Na třetím povodňovém stupni, stupni ohrožení, zůstává Labe v Děčíně a Ústí nad Labem. Podle současných odhadů meteorologů bude možné odvolat třetí stupeň ve středu. Druhý stupeň hlásí Ohře, která začala v noci opět stoupat. První stupeň mají stále Bílina a Flájský potok. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Hladina Labe klesla v 7:30 na 6,77 metru, kulminovalo ve čtvrtek na 10,72 metru. V Děčíně bylo dnes na 6,39 metru. Na druhém povodňovém stupni je hladina Ohře v Lounech, její hladina byla v 7:30 na výšce 4,61 metru. Řeka před půlnocí krátce spadla na první povodňový stupeň, začala ale opět mírně stoupat. O půlnoci přibylo 21 centimetrů.
 
Důvodem je pravděpodobně odpouštění vody z Nechranické přehrady. Povodí Ohře zvýšilo v sobotu postupně odtok přehrady ze 140 na 155 metrů krychlových za sekundu. Cílem je vytvořit v nádrži prostor pro další deště.
 
Na 1. povodňovém stupni zůstává Bílina v Trmicích a Flájský potok v Českém Jiřetíně. Bílina byla v 7:30 ráno jen šest centimetrů nad úrovní pro odvolání povodňové bdělosti. Flájský potok na Mostecku se již od neděle drží přibližně na výšce 77 centimetrů.
 
Pro dnešní den v Ústeckém kraji ČHMÚ předpovídá jasno až polojasno, přeháňky se objeví jen ojediněle. Teploty mohou stoupnout až nad 20 stupňů Celsia, ještě teplejší počasí meteorologové očekávají ve středu.
 
zdroj: ČTK