Na zámku přiblíží dějiny školám i školkám

Seznamte školáky s dějinami z blízka. Využijte v dubnu mimořádné příležitosti a zavítejte například o hodině dějepisu na Státní zámek v Benešově nad Ploučnicí. Během dubna se totiž nejen školáci mohou podívat do jinak zapovězených prostor.

V Benešově nad Ploučnicí si můžete prohlédnout hned dva zámky, a to Dolní a Horní.
 
Dolní zámek je koncipován jako šlechtické sídlo, děti navštíví slavnostní a hodovní síň, černou kuchyni, zbrojnici, ložnice i pracovny. Seznámí se s tím, jak šlechta na zámku žila a jaké měla zvyky.
 
V Horním zámku se mohou podrobně seznámit s rodem Thunů. Unikátní obrazová galerie představuje jednotlivé členy rodu. K vidění jsou také původní renesanční malby a stropy či kamna.
 
Výklad v obou zámcích je přizpůsoben tak, aby ho pochopily i ty nejmenší děti. Průvodci vždy výklad přizpůsobí věku dítěte či požadavkům pedagoga. 
 
V případě Vašeho zájmu kontaktujte Správu státního zámku Benešov nad Ploučnicí na telefonním čísle 724 663 548.
 
Vstupné na závazné objednávky v rámci této akce činí:
 
Základní vstupné:
I. okruh – Dolní zámek (historické interiéry)                   10,- Kč
II. okruh – Horní zámek + sezónní výstavy                      10,- Kč
I. a II. Okruh – Dolní zámek + Horní zámek                    20,- Kč
 
Nárok na vstupné v rámci školní exkurze mají děti ve věku od 3 do 15 let. Pedagogický doprovod má vstup do zámku zdarma.
 
Zámek je v dubnu otevřen denně mimo pondělí a úterý od 10:00 do 16:00. (Po dohodě je možné otevírací dobu upravit dle požadavků školy, či jednotlivých tříd) Je nutné se na školní exkurzi předem objednat.