Návštěvnost děčínské zoo je už nyní lepší než v loňském roce

Zoologická zahrada Děčín si v letošním roce velmi pochvaluje návštěvnost. Za prvních sedm měsíců roku ji navštívilo přes 71 tisíc návštěvníků.   

Je to o 2 tisíce lidí více než za stejné období v loňském roce. 

„Pokud to tak půjde dál, budeme letos opět atakovat na další návštěvnický rekord. Toho posledního jsme dosáhli vloni, kdy do zoo přišlo celkem 112.505 lidí,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Jen během července navštívilo zoologickou zahradu více než 26 tisíc příchozích, což je cca 850 lidí denně. Návštěvnost začala výrazněji stoupat už od měsíce dubna.

Rekordní návštěvnosti letos nahrává především počasí. Srpnová návštěvnost se dlouhodobě drží na hranici kolem 20 až 23 tisících příchozích. „Za předpokladu, že od srpna do prosince navštíví děčínskou zoo stejný počet lidí jako vloni, což bylo více než 43 tisíc návštěvníků, pak máme další rekord v kapse!,“ spočítala mluvčí. Do konce roku chystá zoo ještě spousty zajímavých akcí, ale také investice do rekonstrukce expozic. Tou největší bude zasíťování venkovních výběhů pavilonu opic, kdy staré nevzhledné mříže nahradí síťované šapitó ve stylu moderních zoologických zahrad. 

http://www.zoodecin.cz