NETEX – jediný výrobce plsti v České republice - již 135 let v Děčíně

Již 135 let se věnujeme výrobě technické vlněné plsti (tabule, kotouče…) a výrobě netkaných textilií. Vlastníme ochranné známky na filtrační tkaninu FIRON a tepelně pojenou netkanou textilii STRUTO. 

V Děčínském výrobním areálu v Dolním Oldřichově – Na Hrázi 124/21 o rozloze 20 000 m² zaměstnáváme 70 pracovníků. Naše výrobky vyrábíme na zakázku, a to jak pro tuzemský, tak pro zahraniční trh. Zakládáme si na vysoké kvalitě produktů a nadstandardních vztazích s našimi obchodními partnery. 
 
Jak to bylo….
 
V roce 1879 kloboučnický mistr Josef Frind zakupuje pozemky a zakládá průmyslový objekt v Děčíně – Podmoklech. Jako první v Českých zemích zavádí výrobu plstěných leštících a brusných kotoučů, která svou tradici rozvíjí dodnes. Postupné rozšíření sortimentu plstí, především pro obuvnický průmysl, s sebou přineslo postupný rozvoj firmy pod jménem Filzfabrik Frind.
 
V roce 1945 přešla Filzfabrik Frind pod státní správu a stala se vlastnictvím národního podniku Mitop. Pod označením „závod č. 4“ byla jeho součástí až do roku 1991, kdy z něj v rámci privatizace vznikla společnost NETEX, spol. s r.o. 
 
Jak to bude….
 
Naším cílem je pokračovat v tradici a nadále rozvíjet výrobu plsti a výrobu netkaných textilií v Děčíně. Chcete-li se dozvědět více, navštivte naše webové stránky www.netex.cz.