Parkovné se bude platit i v dalších lokalitách

Nové nařízení města, které rozšiřuje seznam komunikací, kde musí řidiči hradit parkovné, schválila na svém posledním jednání rada města. Nařízení vejde v platnost patnáctým dnem po zveřejnění na úřední desce. Zpoplatněny jsou nově ulice Duchcovská, ulice Maroldova, parkoviště kolem basketbalové haly a parkoviště v ulici Na Valech.

“Počítáme s určitou dobou tolerance ještě po uplynutí zákonné lhůty, kdy musí nařízení být zveřejněné na úřední desce. Minimálně týden poté budeme řidiče upozorňovat na povinnost hradit parkovné. Rozhodně doporučujeme všem, kteří ve zpoplatněných úsecích parkují pravidelně, aby si zakoupili parkovací karty,” uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Zdůraznil, že nejvýhodnějším způsobem platby parkovného, které vyjde v současné době na dvacet korun za hodinu, jsou parkovací karty, které prodává městská policie. Provozní doba prodeje parkovacích karet je v pondělí a ve středu od 09.00 do 11.30 a od 12.30 do 16.00, v úterý a ve čtvrtek od 09.00 do 11.30 a od 12.30 do 13.30 a v pátek od 09.00 do 12.00 hodin. Platit je možné v hotovosti i platebními kartami. Parkovací karta na všechny zpoplatněné komunikace na rok vyjde na 3.900,- Kč, karta do místa zaměstnání nebo podnikání na 2.400,- Kč a karta do místa bydliště na 1.500,- Kč. Karty se vydávají na danou ulici a na jedno konkrétné vozidlo, jsou nepřenosné.
 
Hradit parkovné mohou řidiči v Děčíně i prostřednictvím SMS zpráv. Cena je shodná s cenou hrazenou prostřednictvím parkovacího automatu. Prostřednictvím SMS hradí parkovné zhruba deset procent motoristů.