Policie odhalila v Děčíně nelegální hernu, píše MfD

Policie odhalila v Děčíně nelegální hernu. Ve zvláštní místnosti uvnitř baru s legálními automaty byl ještě soukromý klub s nepovolenými přístroji, píše ve svém dnešním vydání ústecká Mladá fronta Dnes (MfD). 

Na podezřelou hernu upozornili kriminalisty strážníci. "Herny kontrolujeme každý den a nedávno jsme dostali podnět, že v této není něco v pořádku," řekl listu mluvčí děčínské městské policie Tomáš Pavlík. Policie podle deníku zabavila osm automatů. Mluvčí Pavla Kofrová odmítla říci jakékoli informace s tím, že případ kriminalisté stále vyšetřují. 
    
Za nelegální hernou stojí podle MfD sdružení Život je hrou, automaty má v celém Česku. Další případ vyšetřují policisté v Dubí na Teplicku. Policisté vtrhli naráz do 31 heren v několika krajích a zabavili 282 automatů, kamerové záznamy, účetní doklady i více než milion korun v hotovosti. "Vyšetřování stále probíhá," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Za porušení loterijního zákona hrozí až šestileté vězení. 
    
Na nelegální herny, které navenek působí jako soukromé kluby, upozorňuje dlouhodobě i krajský radní Martin Klika (ČSSD). Podle něj vznikají například na litvínovském sídlišti Janov. Litvínov má vyhlášku, která hazard zcela zakazuje. 
 
zdroj: ČTK