Policie řeší okolnosti smrti pacientky v nemocnici v Rumburku

Kriminalisté řeší okolnosti úmrtí pacientky v Lužické nemocnici v Rumburku na Děčínsku. Žena, která byla ve vážném stavu, zemřela na začátku června. Zástupce vedení nemocnice podal trestní oznámení kvůli podezření ze spáchání trestného činu na jednu ze zdravotních sester. ČTK to sdělil předseda představenstva Lužické nemocnice Darek Šváb. Mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová ČTK potvrdila, že případem se se zabývají krajští kriminalisté. Vzhledem k vyšetřování nechce další podrobnosti nemocnice ani policie zveřejňovat. Na pátek ale nemocnice svolala tiskovou konferenci.

Vedení společnosti dostalo informace o nestandardních okolnostech úmrtí pacientky na jednom z lůžkových oddělení v noci z 5. na 6. června od středního zdravotnického personálu. Trestní oznámení padlo na sestru, která měla pacientku v péči. "Současně bylo provedeno okamžité odvolání dotčené zaměstnankyně ze služeb, byl jí nařízen okamžitý nástup dovolené a omezen její přístup do zaměstnaneckých prostor nemocnice," uvedlo vedení nemocnice v tiskové zprávě.
 
V současné době již žena v nemocnici nepracuje. V průběhu vnitřního šetření prověřovalo vedení i některá úmrtí pacientů v minulosti. "Vzhledem k dalším zjištěným skutečnostem je v současné době dále šetřena možná míra pochybení či zanedbání povinnosti ze strany některého z lékařů," uvedl Šváb.
 
zdroj: ČTK