Policie rozšířila obvinění zdravotní sestry z Rumburku

Policie rozšířila trestní stíhání zdravotní sestry z Rumburku. Ta byla dosud obviněna z vraždy jedné pacientky. ČTK to potvrdila krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Podle serveru iDnes.cz byla obviněna z dalších pěti vražd. Kriminalisté prověřovali celkem 11 dalších případů podezřelých úmrtí v nemocnici. Bývalá sestra dosud byla na svobodě, nyní byl podle policejní mluvčí podán návrh na její vzetí do vazby. Soud o vazbě rozhodne ve čtvrtek.  

Dozorující státní zástupce František Stibor se dnes nechtěl k případu vyjadřovat. "Teď se nebudu k okolnostem vyjadřovat," řekl ČTK.
 
Sedmdesátiletá žena zemřela v Lužické nemocnici v Rumburku v noci na 6. června a vyšetřování prokázalo, že ji zabila velká dávka draslíku, která způsobila srdeční arytmii a smrt. Lék jí podle policie podala zdravotní sestra, které v případě odsouzení hrozí až 18 let vězení. Z nemocnice byla propuštěna. Žena strávila více než měsíc ve vazbě. Na konci září ji soud propustil a stíhání doposud pokračovalo na svobodě.
 
V rámci prověřování dalších úmrtí přišli kriminalisté minimálně na jeden další podezřelý případ. "U jednoho zemřelého pacienta je potvrzeno, že srdeční zástava nastala zřejmě po podání kalia," řekl už dříve ČTK Stibor.
 
Kriminalisté mají k dispozici znalecké posudky. Policii a znalcům ztížilo práci to, že nemají k dispozici těla ostatních pacientů. Při vyšetřování se doposud zaměřovali na způsob jejich úmrtí. Kontrolovali zdravotní karty a záznamy z nemocnice s křivkami EKG.
 
zdroj: ČTK