Policisté na Děčínsku pokračují v pátrání po ozbrojeném muži

Ani po necelých dvou dnech se zatím policii nepodařilo dopadnout Jindřicha Jetmara, kterého hledá už od čtvrtečního večera na pomezí Národního parku České Švýcarsko. Do pátrání je i dnes nasazeno asi 40 policistů, včetně příslušníků speciální pořádkové jednotky. Ti pročesávají těžko přístupný terén se psy, oblečeni do neprůstřelných vest a vyzbrojeni i útočnými puškami. Ve vzduchu byl dnes opět i vrtulník. Muže se ale dopadnout zatím nepodařilo, řekla ČTK policejní mluvčí Jana Matonohová. 

Sedmačtyřicetiletého Jetmara policie podezírá z vykrádání chat a z přípravy vraždy. Je ozbrojený, policie proto apeluje na lidi, aby se jej nepokoušeli sami zadržet. "Zaměstnanci stráže přírody národního parku na něj narazili při kontrole lesnického objektu v blízkosti chatové oblasti Hájenky u obce Růžová. Muž z objektu utekl," uvedl v pátek mluvčí národního parku Tomáš Salov. Tak i pátrání začalo, podle nepotvrzených informací měl muž na strážce parku při útěku střílet z pistole. 

Do oblasti by neměli raději chodit ani turisté a už vůbec by se neměli pokoušet muže sami zastavit. "Správa národního parku vyzývá jak návštěvníky, tak i obyvatele blízkých obcí, aby zvážili nutnost případných výletů," dodal Salov. 
    
Hledaný muž byl později viděn u Srbské Kamenice, od pátku jej ale hledají na druhé straně oblasti u Hřenska. Prvotní informace hovořily o tom, že pouze vykrádal chaty, pak se v policejní databázi objevilo i podezření z přípravy vraždy. Jetmar je místní a podle neoficiálních informací se v okolí dobře vyzná. 
    
"Hledaný muž je 178 centimetrů vysoký, štíhlé postavy, má prošedivělé vlasy," uvedla policie. Popis jeho oblečení se několikrát změnil, protože se muž zřejmě převlékl. Nyní by měl být oblečený v šedém kabátě pod kolena a kostkovaných kalhotách. "Žádáme občany, kteří muže spatřili, aby jakékoliv informace k jeho pohybu neprodleně nahlásili na linku 158. Policisté nedoporučují, aby se ho občané pokoušeli sami zadržet," informovala policie. 
 
zdroj: ČTK