Právě se nacházíte:

Požár rodinného domu

21. 10. 20:07 Jednotka HZS ÚK ze stanice Děčín a dobrovolné jednotky z Benešova nad Ploučnicí, Verneřic a Žandova vyjely k požáru roubenky 20x8m ve Valkeřicích, okres Děčín. Požár se rozšířil na dřevěnou střechu domu a dřevěnou kůlnu. Šíření plamenů bylo natolik rychlé, že po krátké době se začala půda propadat do druhého patra. 

21. 10. 20:07 Jednotka HZS ÚK ze stanice Děčín a dobrovolné jednotky z Benešova nad Ploučnicí, Verneřic a Žandova vyjely k požáru roubenky 20x8m ve Valkeřicích, okres Děčín.

Požár se rozšířil na dřevěnou střechu domu a dřevěnou kůlnu. Šíření plamenů bylo natolik rychlé, že po krátké době se začala půda propadat do druhého patra. Zasahujícím hasičům ztěžovala zásah padající hořící konstrukce. V zásahu byla využívána výšková a dýchací technika. Dohašování požáru pokračovalo do nočních hodin. Z požářiště vynesli propanbutanovou lahev.
 
Požár byl lokalizován v 21:28. Ještě v 7:42 byla nalezena tři skrytá ohniska. Škoda byla předběžně odhadnuta na 1,5 milónu Kč. Příčina požáru se vyšetřuje.
 
Foto: Miroslav Svoboda HZS ÚK.