Růst cen pohonných hmot se v Ústeckém kraji téměř zastavil

Vzestup cen pohonných hmot v Ústeckém kraji se minulý týden téměř zastavil. Benzin zdražil o sedm haléřů průměrně na 36,60 korun za litr, nafta v průměru dokonce zlevnila o čtyři haléře na 35,99 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. 

Cena benzinu v regionu stoupala od konce loňského prosince, nafta zdražovala od poloviny ledna. Od té doby benzin zdražil o 2,16 koruny za litr a nafta o 92 haléřů. Současné ceny jsou nejvyšší od loňského září. 

Především kolem Teplic a Ústí nad Labem se dá natankovat i levněji, než je průměrná cena, protože v okolí jsou tři čerpací stanice levného řetězce Tank Ono a podobné ceny se snaží držet i někteří konkurenti. Nějaký čas nízké ceny vloni držela v Teplicích i společnost Shell, která už ale cenovou válku vzdala. 
    
Například teplický hypermarket Albert nabízel 4. března naftu i benzin za 34,20 koruny za litr. Levnější než průměr je také čerpací stanice u Globusu v Ústí nad Labem, kde stojí litr benzinu 35,90 Kč a nafty 35,50 Kč. U stejného obchodního domu v Chomutově je sice nafta stejně levná jako v Ústí, benzin ale stojí o korunu víc. 
    
Průměrná cena nafty se za týden o několik haléřů snížila na Děčínsku, Chomutovsku, Litoměřicku, Teplicku a Ústecku. Vůbec nejméně stojí na Lounsku (35,83 Kč/l). Benzin zdražoval na Litoměřicku, Lounsku a Teplicku, naopak na Chomutovsku a Mostecku průměrná cena o pár haléřů klesla. Nejlevnější je na Teplicku (36,39 Kč/l).
 
zdroj: ČTK