Sladký detox pro vaši kůži

Už i vy se stoupajícími teplotami nedočkavě odkládáte přebytečné svršky a těšíte se na pořádnou dávku přírodního vitamínu D? Milé dámy, ne tak zhurta. Kůže po zimě, kdy ji atakovaly prudké změny teplot i vysušený vzduch, potřebuje pořádný detox. Dobrou zprávou je, že si při něm můžete dopřát extra dávku cukru, a to i v případě, že ladíte formu do plavek.

Odumřelé buňky a zrohovatělé vrstvy pokožky – to vše je třeba odstranit, aby kůže mohla „dýchat“ a přijímat nejen sluneční paprsky, ale především hydratační a výživné látky, díky kterým bude opět jemná a hebká. Povolejte proto do akce účinného pomocníka, který už netrpělivě čeká na svou šanci – peeling. Pokud jde o domácí použití, na tělo je ideální mechanický, založený na principu abrazivních částic obsažených v krémových nebo gelových základech. Jejich struktura může být různá – nejčastěji jde však o jemná zrníčka, která třením „obrušují“ kůži. Zatímco královna Kleopatra si pro tento účel nechávala smíchat písek s oleji, dnes stačí zajít do obchodu nebo párkrát kliknout na internetu.

Cukr je povolen
K nejmodernějším a zároveň nejoblíbenějším patří cukrový peeling. Přestože cukru se většina žen během jarního detoxu důsledně vyhýbá, na kůži mají jeho krystalky doslova blahodárné účinky. Navíc, na rozdíl od klasických peelingů nemusíte po jeho použití pracně odstraňovat zrníčka z vlastního těla ani vany. Krystalky cukru se při masáži vodou navlhčené kůže rozpustí samy a nezpůsobí tak její nežádoucí podráždění. Díky tomu je tento způsob peelingu vhodný i pro citlivou pokožku. Pravidelné používání cukrového peelingu kůži nejen zjemní a šetrně zbaví odumřelých vrstev, ale zároveň ji krásně prokrví, což přispívá i k prevenci celulitidy.

Vůně jako bonus
O magické schopnosti vůně propojit se s našimi emocemi a tou částí mozku, která „zálohuje“ vzpomínky, se toho už napsalo hodně. Takže pokud jste si slíbila, že se o své tělo budete starat pravidelně, lepší než „voňavá metoda“ snad ani neexistuje. Drží se jí i tradiční česko-slovenská značka Dermacol, jejíž produktová řada tělové kosmetiky Aroma Ritual patří k nejprodávanějším. Právě cukrový peeling z této řady vycizelovali v brněnské továrně tak, že se krystalky cukru při kontaktu s vodou postupně změní na jemnou pěnu, která po opláchnutí zanechá kůži krásně hebkou. Jako bonus přidal Dermacol čtyři vůně, které změní rutinu na oblíbený rituál. Na jaře je skvělá sladká vůně vodního melounu, která osvěží a povzbudí mysl. Energizující účinek má i kofein v peelingu s aroma irské kávy. Ta podporuje mikrocirkulaci v pokožce a dodává buňkám energii. Pro fanynky „hřejivých“ receptur je ideální volbou peeling s jablkem a skořicí, který zbavuje pocitu chladu a únavy. Jen tak relaxovat je pak nejlepší s vůní kombinující hrozny a limetku.