Sociální pracovnice z Děčína zpronevěřila statisíce korun

Policie obvinila sociální pracovnici z Děčína, že zpronevěřila statisíce korun od seniorů či opatrovaných. Žena si údajně ponechala část kauce za byty v domě s pečovatelskou službou a přisvojila si i peníze z pozůstalosti. Za zpronevěru, podvod a porušení povinností při správě cizího majetku jí hrozí až osm let vězení, informovala děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová. 

"Sedmadvacet seniorů z Děčína mezi lety 2008 až 2010 požádalo o přidělení bytu v pečovatelských domech," vysvětlila mluvčí. Kauce, kterou zaplatili se pohybovala v řádech desetitisíců korun. "Jak se ukázalo během policejního vyšetřování, státní zaměstnankyně část peněz využila pro svou potřebu. Devět obyvatel pečovatelských domů zaplatilo více, než bylo uvedeno ve smlouvách," dodala Trypesová. Tato seniory údajně žena připravila o 206.000 korun, magistrát o 101.000 korun. 
    
V roce 2007 žena navíc zprostředkovala prodej jednopokojového bytu v majetku muže, nad kterým vykonávala dohled opatrovníka. Získaných 200.000 korun ale podle policie na mužově účtu neskončilo, žena ho navíc připravila i o dalších 60.000 korun, za které mu měla nakoupit elektroniku. Podezřelá je i z toho, že si přisvojila 140.000 korun nalezených při vypořádání pozůstalosti po jednom z obyvatel domu s pečovatelskou službou. 
    
"O převzetí nalezených finančních prostředků nebyl nalezen žádný písemný doklad, pozůstalí se o finanční částce dozvěděli až v průběhu policejního vyšetřování," doplnila mluvčí.
 
zdroj: ČTK