V Děčíně se bude diskutovat o ženských tématech v rodině, práci a veřejném prostoru

Jak skloubit ženské role v dnešním světě? Proč je stále nutné upozorňovat na téma nerovností v  odměňování žen a mužů a rovných příležitostí? Co vše je potřeba udělat pro změnu a jak se může každá z nás zapojit?  Nejen na tyto otázky odpoví socioložka Lenka Simerská 20. září od 15:00 na setkání v mateřském centru Rákosníček Děčín.

Profesionálně se Lenka Simerská tématu rovného odměňování žen a mužů a rovných příležitostí věnuje více jak 15 let. Celou tu dobu radí v soukromých firmách i veřejné sféře, jak nastavit férové pracovní podmínky a důstojné mzdy. „Lenka Simerská je jednou z nejaktivnějších osobností, které v praxi posouvají postavení českých žen, i proto jsem ráda, že si ve svém nabitém programu našla čas a přijede k nám do Děčína. Průkopnicky nastolila už několik témat a dodnes funkčních nástrojů. Přišla s tématem společenské odpovědnosti firem vůči ženám a genderově podmíněné nerovnosti příležitostí v době, kdy ještě nikdo u nás v CSR tyto věci neměl. Výsledkem byla soutěž o firmu roku s rovnými příležitostmi, kterou založila pod pražskými Gender Studies, a Zpravodaj Rovné příležitosti do firem, který pod názvem Rovné příležitosti v souvislostech vychází dodnes. A to je jen malá ukázka toho, jak aktivní ve své práci je,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR s tím, že posledních 5 let se Lenka Simerská intenzivně věnuje propadu výdělků českých žen vůči mužům, a to z místa, kde je možné mít největší vliv na změnu – z Ministerstva práce a sociálních věcí.

V loňském roce rozjela současná litoměřická zastupitelka, která se stala lídryní kandidátky Zelených pro Ústecký kraj v nadcházejících parlamentních volbách, projekt LibuShe. Jde o neformální platformu, která sdružuje a motivuje ženy pro vstup do politiky a veřejného života, a to v Ústeckém kraji a nadstranicky.

O tématu rozdílu v platech a mzdách Lenka Simerská hovořila i během svého vystoupení na 12. ročníku mezinárodní konference Equal Pay Day, kterou každoročně pořádá veřejně prospěšná nezisková organizace Business & Professional Women CR. 13. ročník konference se uskuteční ve dnech 8. až 10. dubna 2022 v Clarion Congress Hotel Prague. Už nyní si můžete zajistit vstupenky, a to za zvýhodněnou cenu EARLY BIRDS.