V děčínské zoo proběhla Noc snů

Téměř tři stovky handicapovaných nebo chronicky nemocných dětí s jejich blízkými si v pátek 3. června užily prima večer v děčínské zoo. Pro běžné návštěvníky se brány zahrady uzavřely již v 17 hodin a od 18 do 22 pak zoo patřila pouze těmto výjimečným návštěvníkům.

Noc snů, jak se akce jmenuje, se v děčínské zoo konala již po osmé a přinesla opět mnoho nevšedních zážitků a překvapení. „Naším cílem je připravit nemocným dětem takové aktivity a zážitky, aby měly pocit, že jsou pro nás jako VIP hosté. Program je založen především na kontaktu se zvířaty, ale také i s lidmi pracujícími v zoo. Je nám o tom, aby dětem bylo dobře a aby si návštěvu v zoo co nejvíce užily,“ uvedla organizátorka akce Ing. dagmar Floriánová z Centra návštěvnických služeb Zoo Děčín.

Letošní ročník podpořila česká herečka a moderátorka Jitka Asterová, děti čekala dvě divadelní vystoupení, spousta soutěží, živá zvířátka k pohlazení, možnost nahlédnout do zázemí, ukázky sokolnictví, ohňová show a spousta dalších aktivit. Novinkou osmého ročníku bylo karaoke a také zumba, která sklidila velký úspěch. „Velký dík za super zvládnutou akci si zaslouží nejen zaměstnanci zoo a dobrovolníci, kteří na akci pomáhají, ale především sponzoři, bez kterých bychom akci takového rozsahu a důležitosti nemohli vůbec uskutečnit,“ doplnila Floriánová.

Noc snů se letos konala na 229 místech světa. Myšlenka pochází z Holandska, kde má svou tradici již od roku 1996. Zoo Děčín byla první českou zoologickou zahradou, která se k této výjimečné akci připojila.

www.decin.cz