V sobotu 7. 10. oslavíme Mezinárodní den zvířat

Sobota 7. října 2017 bude v děčínské zoo patřit oslavám Mezinárodního dne zvířat. Návštěvníky čeká veselé odpoledne plné zajímavých aktivit s názvem Zvířecí párty.  

"Program se bude točit především kolem letošních mláďat. Chystáme hned několikery křtiny, při kterých návštěvníky seznámíme například s mládětem klokana rudokrkého, se dvěma odchovy u lam vikuní a nebo se dvěma oslíky domácími. Ani jedno z mláďat ještě nemá své jméno a my doufáme, že s jejich výběrem nám v sobotu pomohou právě návštěvníci," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Nebude chybět ani oblíbené komentované krmení zvířat. "V první řadě se zastavíme u medvědů grizzly, kde si vyslechneme nejen zajímavé povídání ošetřovatelů, ale zároveň předáme hráčům HC Děčín adopční listinu. Hokejový klub Děčín podporuje chov medvědů grizzly již několik let a to nejen tím, že hráči mezi sebou vybírají peníze na virtuální adopci zvířete, ale především tím, že hrdě nosí grizzlyho na svých dresech," vysvětlila mluvčí. Další zastávkou bude expozice hutií kubánských, které se rozhodli začít finančně podporovat zaměstnanci DDM Děčín, proto i jim bude u příležitosti Mezinárodního dne zvířat slavnostně předána adopční listina. 

"To ale zdaleka není vše, co bude sobotní odpoledne nabízet, příchozí jistě potěší také ukázky sokolnictví, veselé soutěže pro děti, výtvarná dílna nebo hudební skupina U-Style," doplnila Houšková.

Důležitým bodem programu bude v 15 hodin i komentovaná prohlídka zoo pro senior. Ta bude součástí Týdne (nejen) pro seniory, který mimo jiné nabízí návštěvníkům ve věku nad 65 let po celý tento týden vstup do zoo za pouhou desetikorunu. 

Akce Zvířecí párty začíná v sobotu 7. října ve 14 hodin. 

http://www.zoodecin.cz