V Ústeckém kraji je na silnicích ledovka, způsobila několik nehod

Ústecký kraj dnes ráno trápí ledovka, prší a déšť na silnicích namrzá. Od 05:30 se stalo na zledovatělých silnicích především na severozápadě kraje několik nehod, bouralo i nákladní auto, autobus a sanitka. Nejvíce havárií je podle policejních informací na Litoměřicku. Všechny ranní nehody se obešly bez zranění. 

V Koněvově ulici v Ústí se na ledovce srazila čtyři auta a místo je neprůjezdné. V Terezíně bourala dvě osobní auta s nákladním. Místo je se zvýšenou opatrností průjezdné. V Děčíně krátce po 6:00 havaroval autobus a osobní auto, silnice ve Vilsnické ulici se dočasně uzavřená. Po 7:30 se na Litoměřicku srazilo osobní auto s dodávkou u Lukavce, u Siřejovic bourala sanitka a osobní auto. 

Meteorologové varovali, že ledovka se dnes v Ústeckém kraji může tvořit až do dopoledne. Ranní teploty se pohybují mezi minus dvěma stupni a nulou, odpoledne mohou vystoupat až na plus pět stupňů Celsia. Bude většinou zataženo, místy se slabým deštěm. Večer bude podle meteoroložky Jany Ehrtové z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu pršet už na většině území kraje. Kromě ledovky může být nebezpečný na také led padající ze střech. 
 
zdroj: ČTK