V Ústeckém kraji sněží, stalo se několik dopravních nehod

V Ústeckém kraji dnes ráno sněží a teplota se pohybuje kolem nuly. Stalo se několik méně vážných dopravních nehod, především v Ústí nad Labem. Na Litoměřicku skončilo auto na střeše, u Štětí je ledovka. Na silnicích nižších tříd v severozápadní polovině kraje leží rozbředlá vrstva sněhu, hlavní tahy jsou podle dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic mokré. 

V Ústí nad Labem se před 7:00 ráno ve Veleslavínově ulici srazila tři auta. Nehoda se obešla bez zranění, stejně jako další srážka na kruhovém objezdu ve Střelecké ulici. Po havárii nákladního a osobního vozidla se v místě podle policie ráno tvořila kolona. 

Problémy byly ráno také na Litoměřicku. U Třebenic skončilo auto mimo silnici, provoz na hlavním tahu mezi Lovosicemi a Mostem ale nehoda neovlivnila. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana si auto prorazilo benzínovou nádrž. Osobní auto havarovalo ráno také v Křešicích na Litoměřicku. Mezi Štětím a Chcebuzí se vytvořila na vozovce ledovka, úsek měří podle dopravních informací policie asi 100 metrů. 
    
Opatrně by řidiči měli jezdit po silnicích nižších tříd na Litoměřicku, Děčínsku a v Krušných horách. Po chemickém ošetření tam zůstává rozbředlá vrstva sněhu, ostatní silnice jsou většinou mokré. Meteorologové dnes předpovídají, že může napadnout až pět centimetrů sněhu, na horách i dvojnásobek a mohou se tvořit sněhové jazyky. Nejvyšší teploty budou nula až tři stupně Celsia, na horách mohou klesnout k minus šesti stupňům. 
 
zdroj: ČTK