Veřejnou dopravou na bitvu u Chlumce

Konec prázdnin bude provázet jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí tohoto roku – oslavy 200. výročí bitvy u Chlumce a Přestanova. Ústecký kraj coby organizátor akce věnuje patřičnou pozornost nejen samotné přípravě a průběhu této společenské události, ale i zvýšenému nároku na spojení veřejnou dopravou. Ta bude ve znamení výrazného posílení prostřednictvím zvláštních jízdních řádů autobusových linek z Ústí nad Labem a Teplic do místa konání rekonstrukce bitvy a doprovodného programu u Chlumce a Přestanova. 

„Naším cílem je zajistit návštěvníkům bitvy kvalitní spojení veřejnou dopravou, která nabízí pohodlnou alternativu komplikacím s hledáním parkovacích míst nebo kumulací velkého množství aut na jednom místě,“ říká Jaroslav Komínek, radní Ústeckého kraje pro dopravu.
 
Posílení autobusových linek podpořil kraj také marketingově pomocí přehledného informačního letáku, který je cestujícím k dispozici v předprodejích dopravců MHD v Teplicích a Ústí nad Labem, také v infocentru ČD v Ústí nad Labem a dále ve vybraných turistických informačních centrech. Je možné jej také stáhnout v elektronické verzi na webu doprava.kr-ustecky.cz