Zámek opět obsadí řemeslníci a doboví trhovci

Státní zámek v Benešově nad Ploučnicí chystá 2. ročník Zámeckých májových trhů, návštěvníci se mají nač těšit.

V plném proudu jsou přípravy na 2. ročník Zámeckých májových trhů, které se uskuteční v neděli 4. května na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí. „Chystáme zámek, nádvoří i přilehlé prostory a doufáme, že si k nám najdou cestu nejen lidé z Benešovska ale i z přilehlého okolí, mají se totiž skutečně nač těšit,“ poznamenal kastelán Zdeněk Henig.
 
Do Benešova nad Ploučnicí zavítají první květnovou neděli nejenom trhovci, ale i doboví řemeslníci. „Podařilo se nám zkontaktovat celou řadu trhovců i řemeslníků, návštěvníci se mohou těšit na nepřeberné množství nabízeného zboží. Pro děti bude nachystán například ručně poháněný dobový kolotoč, ale například i tvořivé dílny,“ dodal Henig. O zábavu se po celou dobu bude starat lidový harmonikář Miroslav Novotný z Krásné Lípy. 
 
Akce začíná v 10:00 a končí okolo 17:00, vstup na ni je zdarma. Zkrátka nepřijdou ani ti návštěvníci, kteří si budou chtít prohlédnout zámecké interiéry. Zámecké májové trhy nijak nenaruší běžné komentované prohlídky Horního i Dolního zámku. 
 
Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz