Železní muži a železné lady se utkají ve Šluknovském výběžku v „Houmrově triatlonu“

Sdružení H-Triatlon pořádá v sobotu 4. srpna 2012 již devatenáctý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku „Houmrův triatlon“. Závod se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka. Záštitu nad triatlonovým závodem převzal radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka. Triatlon je individuální sport zahrnující tři disciplíny (plavání, jízda na kole a běh), které je nutné absolvovat v těsném sledu. V Jiříkově se startuje ve čtyřech kategoriích...

Triatlon je individuální sport zahrnující tři disciplíny (plavání, jízda na kole a běh), které je nutné absolvovat v těsném sledu. V Jiříkově se startuje ve čtyřech kategoriích:

· kategorie SPORT - ženy/muži (plavání 700m, kolo 50km, běh 8km)
· kategorie KLASIK - ženy/muži/štafety (plavání 350m, kolo 25km, běh 4km)
· kategorie HOBBY - ženy/muži (plavání 350m, kolo 25km, běh 2km)
· dětská kategorie (kolo 100m, běh 100m).
 
„Jsem rád za každou podobnou aktivitu v Ústeckém kraji, obzvlášť ve Šluknovském výběžku, který se nachází v destinaci České Švýcarsko. Zejména pokud je cílem pořadatele povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů.  Tento ročník je již devatenáctý, tedy opakovaně přivádí do krásné přírody Českého Švýcarska potencionální turisty,“ uvedl k závodu radní Radek Vonka. 
 
Závod však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je opět připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například kapely Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Kycelo nebo Bára Zemanová a Zbyněk Drda. Součástí hudebního festivalu bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti jsou připraveny soutěže a atrakce v podobě skákacího hradu nebo trampolínek.
 
Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz
 
Zpracovala: Bc. Ellen Herzogová, Oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu KÚÚK