Zoo vyzývá: Nakrmte medvěda grizzly elektroodpadem

Třídění odpadu je v dnešní době naprostou samozřejmostí a zodpovědný přístup k životnímu prostředí se již mnoho let snaží propagovat i děčínská zoologická zahrada.   

Nyní dokonce přišla s novinkou, díky které rozšířila možnosti třídění odpadu pro návštěvníky. „Doposud měli naši návštěvníci možnost třídit pouze plast a papír. Nyní k těmto komoditám přibyl i vysloužilý elektroodpad. Skvělé na tom je, že každý donesený elektrospotřebič navíc přinese do rozpočtu zoo peníze, které využijeme na krmení pro medvědy grizzly,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. O finanční odměnu za naplněný kontejner se postará kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektroodpadu ELEKTROWIN, který v současné době rozmisťuje speciální kontejnery na elektrovysloužilce i v dalších českých zoologických zahradách. „Chcete-li nám pomoci nakrmit medvědy grizzly, uvítáme každý spotřebič, který už ve vaší domácnosti dosloužil. Přijímáme baterie a malé přístroje, jako například žehličky, kávovary, fény, holicí strojky, kuchyňské roboty, konvice, elektrické nůžky, pily, vrtačky, brusky, aku šroubováky apod. Co naopak nepřijímáme, jsou zářivky, televize a monitory,“ vyjmenovala mluvčí. Kontejner na elektrospotřebiče najdou návštěvníci v „třídícím hnízdě“ hned za pokladnou.

Tématu ekologie a třídění odpadu se děčínská zoo věnuje i v programech ZooŠkoly. Pro žáky 3. až 6. tříd základní školy nabízí výukově zážitkový program s názvem Ekologie, který děti seznamuje s pojmem ekologie a který se dotýká problému ochrany životního prostředí. V programu nechybí ani hry a na závěr je možnost zhlédnutí filmu s tématikou třídění a využití odpadu. 

Kompletní nabídku ZooŠkoly najdete ZDE.

http://www.zoodecin.cz