Zoologická zahrada připravila pro zvířata dýňové hody

Vydlabané dýně nemusí nutně sloužit pouze jako ozdoba, ale spoustu legrace se s nimi dá užít například i při krmení zvířat. Právě takový dýňový enrichment probíhal minulý týden v děčínské zoo.  

Ošetřovatelé při něm zužitkovali desítky vydlabaných dýní, které zbyly v areálu po Strašidelné zoo. Zvířata si pochutnávala ať už na dýních samotných nebo tato zelenina posloužila jako nádoba pro podávanou potravu. „Jako báječné zpestření jídelníčku i velkou zábavu pojaly vydlabané dýně nejen opice, ale také papoušci, vydry nebo třeba mývalové. Nejaktivněji se projevil medvěd malajský, který dostal dýni naplněnou ovocem, zeleninou, tvarohem a medem. Posloužila mu nejen jako talíř, ale byla i součástí krmení. Na konci oběda z ní zbyla jen stopka,“ popsala mluvčí Zoo Děčín Alena Houšková.

Zajímavé podívání ale poskytli i papoušci kakadu brýloví, mangusty liščí nebo vydry říční. Ty překvapivě nezajímaly ryby schované uvnitř dýně, ale pouze dýně samotná, která se okamžitě stala výbornou hračkou při dovádění v bazénu. Vlky hřivnaté nebo třeba medvědy grizzly naopak přitahoval pouze obsah dýně. Při jeho dobývání dýni zničili a dál už se o ni nezajímali. Náplně se samozřejmě lišily podle druhu zvířat. Někdo si pochutnával na ovoci a zelenině, někdo na masu, vejcích, tvarohu, hmyzu, zrní nebo oříšcích.

http://www.zoodecin.cz/