Zámek Děčín a jeho zahrady

Rozsáhlý zámecký areál v atraktivní poloze nad městem s barokní Růžovou zahradou se opět probouzí k životu. Jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších zámků v Čechách během své více než tisícileté existence přilákal celou řadu slavných osobností, od evropských panovníků až po umělce. Např. Fryderyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As-dur, zvaný Děčínský.

Zámek je obklopen parkem a zahradami, ve kterých poprve v Evropě rozkvetl největší leknín světa, Viktoria královská. Ve 20. století sloužil zámek pouze jako kasárna a do dnešních dnů probíhá jeho rekonstrukce. V již opravené části si návštěvníci mohou prohlédnout soukromé komnaty bývalého majitele zámku, Modrý sál s původní freskovou výmalbou či Věžový kabinet s nádherným výhledem na řeku a město. Nejatraktivnější součástí zámeckého areálu je bezesporu barokní Růžová zahrada, které poloha nad městem a stovky rozkvetlých růží dávají zcela neopakovatelnou atmosféru. Nově je zpřístupněn jeden z nejpůsobivějších zámeckých prostorů - majestátní barokní konírna.

V průběhu roku se na zámku konají svatební obřady, koncerty, výstavy, literární čtení, ochutnávky vín, festivaly, trhy a další kulturní akce.

www.zamekdecin.cz