Právě se nacházíte:

Petice proti lanovce

Zatím necelá stovka lidí podepsala petici NE lanovce v Děčíně, která je dostupná několik dní na internetu.  

Organizátorka petice Pavla Cabrnochová má proti lanovce určité výhrady. Podle ní by například narušila krajinný ráz města. Také upozorňuje na to, že by peníze, které by lanovka stála, měly být využity na opravy Děčína. Petici je zatím možné podepsat pouze na internetu.

„Zda bude i v papírové formě, bude záležet, jak se projekt lanovky bude vyvíjet do budoucna. Zda radní vezmou v potaz názory občanů, které si mohou přečíst na internetu, a dají nám i sobě možnost volby v referendu. Musíme si uvědomit, že do projektu půjdou i naše peníze a nedají-li nám možnost se vyjádřit, ráda udělám písemnou formu petice," uvedla Pavla Cabrnochová.

Zatím prý není jasné ani to, jak dlouho bude možné podpis pod petici připojit. Na internetu visí několik dní; v pátek odpoledne se pod ní podepsalo zhruba devadesát lidí.

Projekt lanovky na Pastýřskou stěnu je v Děčíně na sociálních sítích v posledních dnech tématem číslo jedna. Vášnivé diskuze se rozeběhly poté, co pracovní skupina zveřejnila zprávu o lanovce. Skupina totiž konstatovala, že lanovka by Děčínu prospěla, nic ale neschválila a ani město na lanovku nekývlo – vedení akorát vzalo zprávu na vědomí.

I tak se největší propagátor lanovky Pavel Sukdol ocitl v palbě kritiky. Právě on byl také členem pracovní skupiny, kde mimo jiné zasedl například někdejší děčínský primátor Vladislav Raška. Podle Sukdola by bylo spravedlivé, kdyby o lanovce rozhodovalo referendum a ne vedení města.

„Je to tak zásadní otázka, že jediným řešením, dle mého názoru, je místní referendum. Výsledek pak budeme muset všichni respektovat, neboť vůle lidu – vůle boží. Samotné referendum není zrovna levná záležitost, takže se nabízí jeho spojení 
s parlamentními volbami příští rok. Věřím, že referendum jako takové zvýší i účast našich občanů v samotných volbách," napsal na sociální síť facebook. Ale i tento návrh se setkal s ostrou kritikou.