Prezident je automaticky vedoucím delegace na summit Severoatlantické aliance (NATO) a o tom, jestli se zúčastní jakékoliv jeho části, si rozhodne sám. České televizi a Českému rozhlasu to ve čtvrtek řekl prezident Petr Pavel. Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) v reakci uvedl, že Pavel v čele delegace nebude. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) se více rozhodne v pondělí na vládě.